ORC Canal Rally op 31.05.2026

Zondag 31 mei was er in en om Oostrozebeke de ORC Canal Rally. Melissa Debackere en Cindy Cokelaere haalden er voor het derde jaar op rij de zege en ze deden dat opnieuw op overtuigende wijze
Een nieuwe lente, een nieuw geluid. Dat zegt althans het spreekwoord.
In de ORC Canal Rally zagen we echter een soort herhaling van de wedstrijd van vorig seizoen. Melissa Debackere en Cindy Cokelaere kwamen dan wel aan de start met een Skoda Fabia R5 in een nieuwkleurenschema, maar de chrono’s op de proeven leidden tot hetzelfde resultaat als vorig seizoen, namelijk: de zege!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

De toon werd al vroeg in de wedstrijd gezet. Al op de openingsproef op De Ginste klokte Melissa Debackere de beste tijd, gevolgd door de beste chrono’s op Hulste en D’Hooie en ook op de tweede passages op De Ginste en Hulste! Richard Pex en Anouck Preda (Skoda Fabia RS Rally2) volgden haar driemaal, Peter-Jan Michiel Cracco en Jasper Vermeulen (Porsche 992 GT3) tweemaal. Toch waren het Steve Bécaert en Hanne Van de Walle die met hun Skoda Fabia R5 als derde algemeen in
het klassement evolueerden. Bécaert deed zijn voordeel met de strijd tussen Pex en Cracco en op de zesde proef ging hij er volop voor. Met de beste tijd op D’Hooie schoof hij naar de tweede plaats.

n de namiddag sloeg Debackere terug, met opnieuw de beste chrono’s tijdens de derde passage op zowel De Ginste als Hulste. Pex was dan weer de snelste op KP8, want de Nederlander was er natuurlijk op gebrand de tweede plaats uit handen te nemen van Bécaert. Dat lukte hem ook, maar daarna moest hij dan weer strijd leveren met
JPM Cracco, die nog een sterke eindfase in de wedstrijd reed en in extremis nog de tweede plaats opeiste. Pex moest vrede nemen met de derde podiumtrede terwijl Bécaert op de vierde plaats strandde.
Een bemoedigende wedstrijd ook voor Koen Wauters, na zijn crash in Moorslede. Hij zette zijn Skoda Fabia RS na een regelmatige wedstrijd, met occassionele top 3 plaatsen op de proeven, uiteindelijk op een vijfde eindplaats. Opmerkelijke wedstrijd ook van Lander Depotter, die de Opel Corsa Rally4 op een dertiende plaats algemeen zette, nadat hij daags voordien al had gewonnen in de Divisie 2 BK wedstrijd in het Ardenne Rally Festival.

Vincent Verschueren bracht een heropgebouwde Opel Ascona A naar Oostrozebeke. Hij werd gezien als een van de zegekandidaten bij de Historics. Het werden echter niet Verschueren, noch Paul Lietaer, die problemen kende met de Ford Escort vanaf de start, en ook niet Bert Cornelis (Opel Monza) die we op de voorste posten zagen… Van bij de openingsproef wierp Tomas Davies (BMW E30 M3) zich op als een ernstige concurrent. De zaken verliepen wisselvallig in de Historic-strijd.
Dan eens was het Verschueren die de snelste was, dan weer Davies, of Bjorn Huygelier (Subaru), Lietaer of Van Thournhout (Opel Manta B). Maar Tomas Davies wist telkens zijn voordeel te halen en halfweg de wedstrijd stond hij aan de leiding. Huygelier diende uiteindelijk nog op te geven. De eindfase van de wedstrijd zag nog een spannende strijd tussen Davies en Verschueren. Beide heren wisselenden onder elkaar de beste tijden af maar uiteindelijk zou Tomas Davies, als beste Youngtimer, de wedstrijd winnen, met tien seconden voorsprong op Verschueren. Hij werd meteen de winnaar ook bij de Oldtimers. Bert Cornelis werd in zijn Opel Monza na een knappe en regelmatige wedstrijd derde en mocht mee op het podium. Paul Lietaer strandde nog aan de voet van het podium na een knappe remonte.
Vermelden we ook nog dat in de Divisie 1-2 Stefaan Tjoens en GreetPasschyn met de Mitsubishi Lancer Evo X weer een dominante overwinning haalden. Lokale held Sonny Spriet (Subaru) werd mooi tweede en Bart Allemeersch (Renault Clio Rally5) vervolledigde het podium.

 

Uitslag algemeen
1 Debackere-Cokelaere Skoda Fabia R5 Div 3 in 00:59:51,1
2 Cracco-Vermeulen Porsche 992 GT3 +00:45,2
3 Pex-Preda Anouck Skoda Fabia RS Rally2 +00:48,0
4 Bécaert-Vd Walle Hanne Skoda Fabia R5 +00:59,0
5 Wauters-Tjoen Skoda Fabia RS +01:39,2
6 Vandamme-Declerck Alpine A110 RGT +02:58,7
7 De Wilde-Smets Porsche 911 GT3 +03:10,8
8 Lefevere-Vandenabeele BMW 1M Coup +03:12,5
9 Weatherley-Layland Citroen C3 Rally2 +03:15,3
10 Prinzie-Vermeulen Citroën C3 Rally2 +03:16,2
14 Davies-Parry BMW E30 M3 Div 5 +03:55,5
15 Verschueren-De Backer Opel Ascona A) Div 4 +04:05,6
26 Tjoens-Passchyn Mitsubishi Lancer Evo X Div 1-2 +07:00,8

Koen Wauters, met Nicolas Tjoen vijfde in de ORC Rally :“Na twee kleine foutjes op de derde en de zesde proef werden er telkens betere tijden neergezet. Dat zorgde voor een mooie opwaartse lijn doorheen de wedstrijd. In de derde en de vierde lus werd het duidelijk dat het vertrouwen groeide. Het leverde een foutloze tweede
helft van de rally op met sterke chrono’s en opnieuw een mooie vooruitgang voor het team. We danken dan ook alle supporters, partners en medewerkers die ons kwamen aanmoedigen. Jullie steun langs de proeven maakt echt het verschil! Nu richten we de blik op de hoogmis van de Belgische rallysport: de Ardeca Ypres Rally. We kijken er enorm naar uit en hopen opnieuw op jullie massale steun langs het parcours.”
Thierry Dekoninck, met dochter Femke Dekoninck:
“We werden 18de in het algemeen klassement en de eerste Mitsubishi binnen een heel sterk deelnemersveld in de ORC Rally te Oostrozebeke. Daar zijn we heel gelukkig mee! Ik ben super-trots op m’n dochter Femke die me de perfecte nota’s bezorgde! Uiteraard zijn er ook heel wat mensen te danken zoals het serviceteam en de catering. Alles was op alle vlakken dik in orde. En nog een grote pluim voor m’n vrouwtje Mylène en m’n dochters Anouck en Axelle voor de hulp en de vele steun die ze me gaven.”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Please reload

Please Wait