HYUNDAI MOTORSPORT: WRC – 2018 RALLY ZWEDEN

Hyundai Motorsport heeft zijn allereerste overwinning op de besneeuwde etappes van WRC Sweden behaald , dankzij Thierry Neuville en Nicolas Gilsoul die  met 1-3-5 leidden in de tweede ronde van het FIA World #Rally Championship 2018 .

De Belg, samen met bijrijder Nicolas Gilsoul, heeft het hele weekend op beheerste wijze gespeeld, waarbij hij vijf van de acht overwinningen voor het team heeft gepakt. Na de Svullrya-etappe van vrijdag (SS3) op voorsprong te zijn gekomen, liet de crew  hun rivalen op afstand. Uiteindelijk was het Citroën’s Craig Breen die finishte op de tweede plaats voor de #Hyundai Shell Mobis World #Rally Team-ploeg van Andreas Mikkelsen / Anders Jæger.

De derde plaats voor Mikkelsen zorgde voor een dubbel podiumsucces van  het team in Zweden, evenals de eerste top-drie van de Noor als #HyundaiMotorsport-coureur tijdens zijn vijfde #WRC- evenement met het team.

Spannend zondagDe laatste fasen van de zondag waren vol spanning en drama. Twee pogingen op het 21.19 km lange podium van Likenäs fungeerden als een spannende voorloper van de Rally’s Power Stage, een relatief korte 9,56 km run in Torsby.
Een van de dichtste gevechten op de laatste ochtend was tussen Paddon en Toyota Gazoo #racing- coureur Esapekka Lappi met slechts 2,9 seconden en deelde de twee bemanningen op in de laatste fase. Helaas verhinderde een kleine off en een motorstalling Paddon zijn plaats te behouden, aangezien het resulterende tijdverlies hem tot de vijfde eindigde.

Mikkelsen werd derde in de Power Stage en scoorde drie extra punten voor de piloot, terwijl Neuville twee extra punten toevoegde aan zijn puntenstand. De Belg staat  nu bovenaan het rijderkampioenschap met #Hyundai Motorsport voorop in het klassement van de fabrikanten.

 Eerste van het seizoen

Dit was een fantastische #Rally voor ons team en het is een geweldig gevoel om onze eerste overwinning van het seizoen 2018 te scoren. Na de teleurstelling van Monte, moesten we echt terugvechten en een goed aantal fabriekspunten scoren. Thierry en Nicolas hebben het hele weekend de beste vorm gehad en verdienen dit resultaat ten zeerste. Als team hebben we sterk gepresteerd, wat tot uiting komt in de 1-3-5 resultaten. Felicitaties aan Andreas en Anders op hun debuutpodium met ons team, de eerste van velen die we hopen! Hayden en Seb hadden ook een sterk weekend om als vijfde te finishen, ondanks hun late drama in de Power Stage. Ik heb al vaak gezegd dat de competitie in #WRCis de moeilijkste en meest nabije die het al jaren is, dus we kunnen dit resultaat niet als vanzelfsprekend beschouwen. Mexico zal een compleet andere reeks uitdagingen bieden, dus de gevechtslinies zullen worden hertekend. Voor nu vieren we deze overwinning, het dubbele podium en het positieve all-round teamresultaat.

Michel NandanTeam Principal