Skoda Museum - autoliefhebbers.be

Zoeken
Ga naar de inhoud

Hoofdmenu:

Skoda Museum

AUTOLIFESTYLE > AUTOMUSEA


Het nieuwe SKODA Museum opent weldra de deuren

- Verbouwingswerken voor de nieuwe ‘vitrine’ van het merk zo goed als klaar
- Feestelijke heropening op 26 november 2012
- Innovatief tentoonstellingsconcept toont de 117-jarige geschiedenis van de onderneming in compleet nieuwe dimensies

Het nieuwe SKODA Museum in Mladá Boleslav is bijna klaar. Na een complete vernieuwing, die negen maanden duurde, wordt de nieuwe ‘vitrine’ van het merk op 26 november 2012 feestelijk ingehuldigd. In het SKODA Museum aan de Václava Klementa in Mladá Boléslav, de plaats waar ooit de eerste fabriekshal van het merk stond, wordt het publiek weldra op interactieve wijze ondergedompeld in de geschiedenis van SKODA.

Vanaf eind november kunnen de bezoekers van het vernieuwde SKODA Museum op een nieuwe en fascinerende wijze de geschiedenis en de vele verhalen van het merk beleven. Op een oppervlakte van ruim 1.800 m2 vlak bij de centrale fabriek in Mladá Boléslav stelt de onderneming de hoogtepunten uit 117 jaar ondernemingsgeschiedenis en belangrijke mijlpalen uit de automobielconstructie tentoon.

“SKODA is een van de oudste en meest traditierijke automerken ter wereld. Het nieuwe SKODA Museum is een duidelijk zichtbaar teken voor de betekenis van het merk SKODA en zal de bezoekers zeker weten te bekoren”, verklaart SKODA-voorzitter dr h.c. Winfried Vahland. “Wij zijn trots op onze geschiedenis. SKODA wil in de komende jaren wereldwijd groeien. Wie wil inhalen, moet ook regelmatig in de spiegels kijken. Dat is precies wat wij met dit nieuwe museum op een historische locatie op fascinerende wijze doen.”

Het SKODA Museum is ondergebracht in een van de eerste fabrieksgebouwen van de onderneming. SKODA is daarmee de tot dusver enige autoconstructeur die zijn geschiedenis zo omvangrijk tot leven wekt op een historische productiesite. “Dat is eigen aan het merk en simply clever, typisch SKODA dus”, verduidelijkt Vahland. “We verwezenlijken zo een moderne presentatie in een authentiek gebouwencomplex van de onderneming.”

Vanaf eind november schittert het gebouw met een nieuwe vormgeving: helder en modern, transparant, open en uitnodigend. Bovendien integreerden de architecten van het verantwoordelijke architectuurbureau ‘jangled nerves’ uit Stuttgart historische elementen in de vormgeving van het museum. “Waar nodig kozen we consequent en precies voor nieuwe elementen. De mix van een historisch gebouw met een ultramoderne interieurvormgeving maakt het nieuwe museum zo spannend en uniek”, beklemtoont prof. Thomas Hundt, creatief directeur van jangled nerves. Voor de vernieuwing werd het gebouw quasi volledig ontmanteld. Alle technische installaties, zoals de volledige elektrische installatie, het ventilatiesysteem, de verlichting en de klimaatregeling zijn compleet nieuw. In de resterende weken tot de heropening nemen vakmannen de afwerking van het interieur voor hun rekening en werken ze de laatste details aan de buitenzijde van het gebouw af. Voorts worden ook alle tentoongestelde stukken op hun plaats gebracht.

De nieuw tentoongestelde collectie is opgedeeld in drie thematische zones: ‘Tradition’, ‘Evolution’ en ‘Produktion’, waarin de bezoekers worden ondergedompeld in de geschiedenis van het merk met tal van fascinerende historische wagens. Naast de statische presentatie biedt het tentoonstellingsconcept op verschillende plaatsen ook interactieve elementen en audiovisuele media om de thema’s aanschouwelijk voor te stellen.

Met de ‘Laurin & Klement’-zaal beschikt het museum bovendien over een grote multifunctionele ruimte van 930 m2 voor de organisatie van evenementen of speciale tentoonstellingen centraal in het gebouw. Deze evenementenruimte kan opengemaakt en uitgebreid worden naar de zones ‘Tradition’ en ‘Produktion’. Ook de foyer is multifunctioneel ontworpen en kan bijvoorbeeld gebruikt worden voor kleinere recepties en presentaties. Hier staat een eerste tentoonstellingsstuk als blikvanger. Een museumshop en het modern ingerichte café-restaurant VÁCLAV maken het nieuwe SKODA Museum compleet.

Drie thematische zones wekken geschiedenis, ontwikkeling en locatie tot leven

Via drie thematische zones leidt het SKODA Museum de bezoeker langs de geschiedenis van de onderneming en haar evolutie als voertuigbouwer:

* In het gedeelte ‘Tradition’ worden pareltjes uit de automobielproductie van verschillende periodes getoond. Onder de slagzinnen ‘Stolz auf die Marke’ (‘Trots op het merk’), ‘Alltagstauglichkeit’ (‘Dagelijkse bruikbaarheid’) en ‘Herausforderungen’ (‘Uitdagingen’) worden verschillende waarden van het merk in de schijnwerpers gezet. Twee aan twee getoonde historische voertuigen maken de ontwikkelingslijnen in de autobouw zichtbaar voor de bezoeker. Andere tentoongestelde objecten in vitrinekasten, informatieborden en een permanente videopresentatie bieden extra informatie en gaan dieper in op die indrukken.

* De ‘Evolution’-zone is een tocht door de geschiedenis van SKODA, die begint bij de oprichters van de onderneming, Václav Klement en Václav Laurin en leidt tot een vooruitblik op de toekomst in het zogenaamde ‘SKODA Lab’. In chronologische volgorde opgestelde wagens tonen hier de belangrijkste mijlpalen uit de voertuigontwikkeling. Een groot ‘rek’ met een collectie legendarische automobielen biedt de bezoekers een indrukwekkend overzicht op de rijke modelgeschiedenis. Een parallel opgebouwd parcours met afbeeldingen en voorwerpen illustreert de technische geschiedenis van SKODA. Het geheel wordt aangevuld met media-installaties, films en interactieve borden als verduidelijking bij de tentoongestelde objecten.

* In de derde grote zone ‘Produktion’ van het museum draait alles om de productie en restauratie. Hier ligt de klemtoon op de betekenis van Mladá Boléslav als centrale productiesite en als basis voor de rijke traditie van de onderneming. In het ‘Atelier’ worden auto’s uit vroegere tijden met behulp van de modernste middelen gerestaureerd. Op vier platforms worden vier auto’s in verschillende stadia van de restauratie getoond, van ‘vondst in een oude schuur’ tot ‘pareltje’, aangevuld met verschillende voorwerpen die aanschouwelijk tentoongesteld worden op een werkbank. Grote foto’s en afbeeldingen tegen de muren, fotoalbums en projecties wekken de historische productieateliers weer tot leven. In een panoramabioscoop kan de bezoeker de huidige productie van nabij ervaren.


 
Terug naar de inhoud | Terug naar het hoofdmenu